Jdi na obsah Jdi na menu
 


České & slovenské eurodance festivaly 2019

26. 2. 2019

     O eurodancových fesťácích v Česku, které jsou pojaty vesměs jako festivaly populární taneční hudby 90. let (takže nejen eurodancu, zčásti bohužel...), jsem už psala v tomto článku: https://ravepunkerz.estranky.cz/clanky/aktualne/oldies-festival-ostrava--prvni-poradna-eurodance-akce-v-cr----kalendar-akci-leto-2018---par-slov-k-line-upum--cenam-listku-atd..html a zmínila jsem se mimo jiné i o dvou dílech 90's Explosion, které se uskuteční v Praze a v Brně v roce 2019. Tentokrát bych se ráda zmínila o jedné halovce co bude na jaře na Slovensku a ještě o letošním Oldies Festivalu; zmíním se o nich proto, že by byla trochu urážka je dát do kalendáře mezi raves, ale na druhou stranu tam bude i pár dobrých interpretů, kteří u nás jinak prakticky nehrajou a někdo by je možná chtěl vidět i přesto, že je ta akce napůl diskotéka ;-)

     Akce We Love 90 bude 15.3. od 19:00 v HANT Areně v Bratislavě. Půjde o 3. narozeniny této party, která už na Slovensko přivezla interprety jako Dr. Alban, Ice MC, Captain Jack, Fun Factory, La Bouche, E-Rotic, 2 Unlimited, Haddaway, Masterboy nebo Twenty 4 Seven. A kromě nich i spoustu hrůz o kterých už se ani nechci zmiňovat... Letos jako headlineři vystoupí Culture Beat, Magic Affair a Cappella, což jsou docela dobrý skupiny hrající eurodance, eurohouse, hi-NRG a italo dance. Support a afterparty ale to nejhorší co může být: MC Erik, nějakej trapnej moderátor a na závěr reprodukovaná video-diskotéka... A celá party je pojata jako "disco show"; no vyjma koncertu Scooter je to jediná akce na Slovensku v roce 2019 o které vím, že se tam bude hrát eurodance, takže kdyby někomu nevadilo přispět peníze na celou akci, ale přijít jenom na headlinery, podpořit komunitu ravers v davu mezi diskanty a trochu to tam rozhýbat, může koupit lístky od 15.99 eur na www.welove90.sk :-D.

    Co se týče Oldies Festivalu kterej měl loni nebývale silnej ročník, letos bude hudebně pestřejší, ale ne zrovna v tom pravým směru... Pro mě osobně je největším lákadlem SAFRI DUO: uskupení, které začalo na klasické hudbě a pak přešlo ke kombinaci elektronické hudby a živých perkusí, konkrétně hands-up/trance/tribal. Součástí line-upu jsou taky eurodance/eurohouse klasiky Masterboy, Haddaway a La Bouche. Zbytek programu je sračka: Milli Vanilli a Londonbeat s jejich osumdesátkovým a devadesátkovým *discem* (nebo něčím tomu hodně podobným, jakože synth-pop, europop, dance-pop a nevím jakej další elektronickej pop) a C-Block podobní The Outhere Brothers... Takže klasicky potenciálně dobrej fesťák zkaženej pop/disco/r'n'b shitem... Přesto si myslím, že minimálně kvůli Safri Duo stojí za to uvažovat o účasti. Trochu bych ale měla strach z typu lidí který tam potkám (to jak se někdo v komentářích dožadoval skupin Aqua a Backstreet Boys bylo fakt strašidelný :-D) a samozřejmě taky z toho, že zrovna ty moje prachy za lístek pak shrábne třeba zrovna cukrouš z Milli Vanilli... Mno ale kdyby náhodou, bude to 15.6. od 16:00 v Ostravě v areálu Dolních Vítkovic; vstupenky za lidských 599 kč seženeš na Ticketstreamu a Ticketmasteru.

 

     Nu a Summer City Fest (už se netýká eurodancu) se asi každej rok snaží zvyšovat laťku v bookování sračkoidního hip hopu: třeba letos tam budou suprstárs Ben Cristovao a Boki xD. Ještě Logic a Nik Tendo nebo podobnej cancer a končím veškerý promo pro tento fesťák - to už snad fakt radši to disco, kurva :-D. A to by byla škoda, protože tam bude i "EDM" (tj. progressive house, future house, bigroom apod. - už byla oznámena jména jako Richard Reynolds, Chris Davies nebo Tigi), techno a d'n'b. Proč tam proboha vůbec cpou hip hop netuším a nehodlám to řešit, protože stejně nevyřeším: v poslední době je čím dál víc akcí, kde je to takhle nesmyslně namíchaný (naposledy např. NYE Carnival v Duplexu, kde byla hlavní stage zasvěcena housu a vedlejší r'n'b a za lístek chtěli btw. docela pálku), nicméně pořád představují jednu z možností, kam můžou ravers vyrazit za muzikou - pokud jim nevadí jiný žánry, který se ne vždy s naší scénou slučují (disco vůbec, u hip hopu to záleží)... Berme to takhle a mějme mír v duši. Píšu o tom jen proto, abys případně věděl/a, do čeho jdeš ;-)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

DISCO

(Dancefloor Killer, 3. 3. 2019 16:06)

MC Erik & Barbara i Maduar jsou slovenské taneční legendy. Erik je člověk na svém místě, nechápu, co proti němu máš :-( A myslím, že disco a eurodance/europop k sobě celkem pasuje. Je jasné, že těm co nezažili 70., 80. léta to nic neřekne, holt dneska frčí jiná hudba, podle mě oproti té staré naprosto bezduchá. Disco ale světu přineslo spoustu nadčasových hitovek, bez kterých by ta nová moderní hudba ani nebyla (také se pořád trapně remixují, protože vlastní originální nápady nejsou). A než přišly devadesátky a po nich dnešní dubstep, elektro, EDM a další hypermoderní blbosti, disco ovládalo parkety po celém světě. Každému se líbit nemusí, ale buďme rádi, že tu ty festivaly jsou, však i fanoušci novější hudby si přijdou na své :-)

Re: DISCO

(Lesikovinka23 (ADMIN), 4. 3. 2019 9:45)

mně ale vůbec nejde o nové/staré. taky poslouchám hudbu ze 70./80. let, jenom ne disco :-D. protože mi naopak spíš to disco přijde bezduchý a prvoplánový, stejně jako valná většina ostatní popové hudby... když se to někomu líbí, ať to poslouchá, ale nemám ráda když to někdo dává dohromady s elektronickou hudbou typu eurodance. ten sice z disca částečně vychází (stejně jako house nebo techno), ale zní úplně jinak, hlavně díky vlivu trancu a happy hardcoru. proto si myslím, že eurodance (jakože fakt EURODANCE, ne europop jako Lunetic apod.) už je spíš hudba raveová než popová ;-) ale chápu to, přecejen víc než půlka eurodance skupin měla i popový písničky a spousta na tom chtěla jen vydělat, je to teda asi někde na pomezí...

no a MC Erik... songy s Barbarou který jsou opravdu eurodance spočítáš na prstech jedné ruky (jakože jo, I’m free, U can’t stop a Be happy jsou dobrý, ať jim nekřivdím) a jsou známí spíš právě tím discem bo europopem (Summer nights ’95 atd.), písničky ve slovenštině ani nekomentuju... Maduar jsem, přiznám se, neznala, natož abych věděla že MC Erik byl nebo je jejich součástí... a co jsem narychlo prolítla první 2 alba, tak to už zní o dost líp :-) stejně k Erikovi ale nemám moc velkou důvěru a úspěch v hitparádách pro mě ještě není důvodem k respektu