Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nuda v Brně (a vlastně vesměs všude): jak dlouho ještě???

12. 12. 2021

     Všichni víme, jak se momentálně věci mají. Vládnoucí elity utahují smyčku tak, aby sis bez očkování proti C-19 ani neškrtnul a týká se to samozřejmě i kulturních akcí, které jsou dále omezeny počtem účastníků a otvírací dobou klubů. Velké akce jako Apokalypsa, Magnetic, X-Massacre nebo pardubická Christmas Party tak byly opět odloženy a to nepočítám, kolik jich bylo zase zrušeno... Sem tam asi bude někde něco menšího přes den tak, aby se ve 22:00 končilo (viz aktualizované kalendáře – najdeš v předchozích článcích dole), teď je otázka, jak se který klub, popř. pořadatelský tým, postaví k diskriminujícím nařízením... 

     Naštěstí vedle lidí vygumovaných celou tou mediální masáží tak, že by jim vůbec nevadilo, kdyby nás neočkované začali označovat a pak někde, ehm, koncentrovat, a ještě by tomu tleskali, existuje spousta takových, kteří ctí svobodu a lidská práva. Na FB stránce Fungujeme bez podmínek najdeš nabídku služeb poskytovaných lidmi, kteří neřeší žádné vakcíny, testy ani respirátory a vnímají to jako každého osobní věc a každého osobní rozhodnutí, do kterého nikomu nic není a nikdo nemá právo jím poskytování služeb podmiňovat – A TO I PŘES VLÁDNÍ NAŘÍZENÍ. Tady http://volnezony.cz/ pak najdeš mapu tzv. volných zón, tedy podniků s tímto přístupem, označených příslušnou zelenou nálepkou "volná zóna". Viz taky FB stránku Zaměstnání bez tečky a tento web: http://odbory.prolibertate.cz/. Těm, co za tím stojí, upřímně děkuju – moc si jich za to vážím a určitě budu podporovat, jak to půjde. :-)

     Pokud by chtěl někdo něco namítat, mám pro něj jednoduchý řešení: nelez tam a hleď si svýho. Každej ať si sám rozhodne, jak bude nebo nebude chránit svoje zdraví – snad nejsme úplný jitrnice a poznáme, co potřebujem, ne? Kdo to tady čte delší dobu, ví, jak se k tomu stavím: viru se nebojím, náhubek nenosím skoro nikdy nikde (jenom v krajních případech, když je to fakt nutný), očkovaná nejsem a ani se nenechám. Proč taky – nechodím ani na chřipku a snaha o diskriminaci a vydírání pro mě není důvod. :-) Označení "antivaxer" se jenom směju: kdo to jako je? Ten, kdo odmítá očkování obecně, nebo ten, kdo nestojí o vakcínu, kterou nepotřebuje a je navíc dost pochybná? ...Je to stejně nesmyslná nálepka, jako označení "konspirátor" pro každého, kdo nevěří v čisté úmysly politiků, nebo "dezinformátor" pro každého, kdo má jiný názor než je ten oficiálně předkládaný. Tak, jako jsem pro opatření, která budou cílit na lidi, pro které jsou smysluplná a budou představovat místo buzerace pomoc a možnosti řešení, jsem i pro očkování, které bude funkční, maximálně bezpečné a zcela dobrovolné. Tomu, že jako neočkovaná můžu za údajně přeplněné nemocnice, se směju úplně nejvíc: posledních několik let nechodím ani k obvoďákovi (maximálně tak pro papíry, když po mně někde nějaký požadujou), ale určitě je to moje chyba, že si někteří volají sanitku, protože se dusí z vyděšení. :-D Aaa moment: neleží náhodou na těch JIPkách i očkovaní, kteří by toho přece díky vakcíně měli být uchráněni? :-) Navíc, na co teda státu odvádíme zdravotní jak kokoti, když stát stejně není schopnej poskytnout dostatečnou péči všem?... Jděte s tou fraškou už vážně s prominutím do prdele a to bezpráví si zkoušejte třeba na svou mamku, jo?

     Maximální support všem, co vyšli do ulic, ať už u nás, nebo v jiných zemích. Skoro celá moje rodina včetně prarodičů tu nemoc prodělala. Spousta mých kamarádů a známých to prodělalo. Všichni bezpříznakový nebo mírný průběh. Zároveň u stejnýho vzorku lidí jednomu po druhé dávce vakcíny volali rychlou, jeden po první dávce ztratil cit v ruce a jedna začala po druhé dávce jakožto padesátnice v menopauze velmi silně krvácet, s žádnými podobnými vedlejšími účinky jsem se přitom u nikoho v případě jiných očkování (tetanus, HPV apod.) nesetkala... Příbuzná si našla zde studujícího Slováka a pokud chtějí na víkend navštívit jeho rodinu, musí jako neočkovaní překračovat hranici tajně někde přes les (to mi připomíná film Balón z roku 2018 – doporučuju vidět!). Stačí ti?

     Pokud ne, tady je moc zajímavej rozhovor: http://www.svedomi-naroda.cz/2021/08/17/rozhovor-s-vedcem-prof-rndr-jaroslavem-turankem-csc-dsc/?fbclid=IwAR0Rml28kp6j14ElGIwIsT4pWPdsr2I8NzfPPKA8mG53fDZk-n4F_hBWjkM, tady článek: http://www.seznamzpravy.cz/clanek/koronavirus-vakcina-mit-jiny-nazor-hned-neznamena-byt-dezinformator-cast-lekaru-sepsala-petici-182388#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=UJkgIVjzcuT-202112021256&dop_id=182388&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=abtest174_ab_detector_varB&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz jeden trochu starší: http://advokatnidenik.cz/2021/06/07/judr-vladana-valisova-nekolik-uvah-k-ockovaci-kampani/?fbclid=IwAR2FTfNYlokwQ9PQxsy5eu1-4Gxx2lq4mW0XDE3ZVLaWcpxRdwbpqty_3vY a tady petice: http://deklaracelekaru.cz/. Taky doporučuju mrknout na tuto stránku a podívat se na svobodu myšlení, svobodu projevu, svobodu pohybu a nebýt diskriminován ;-) http://30lidskychprav.cz/30-lidskych-prav/ Neuznáváš? Gratuluju fašo, jednou se ti to vrátí i s úrokama...

___________________________________________________________________________

     Udivuje mě, že diskriminaci neočkovaných schvalují i někteří z těch, kteří by řvali a vyskakovali jak čertíci z krabičky, kdyby se podobně zacházelo třeba s černýma, s teplýma, s židama apod. (což by byla reakce naprosto na místě – já bych řvala a vyskakovala taky) – narážím tím na názory některých lidí působících v českých punkových kapelách, jejichž aktivitu sleduju. Svoboda myšlení přitom platí pro všechny stejně a nevztahuje se jenom k náboženské víře, ale i k různosti názorů – třeba k názoru na očkování a to tím spíš, když na něj nemají jednotný názor ani odborníci, z nichž jedna část z toho navíc může težit, a ta druhá naopak riskuje, že se totálně zdiskredituje. A to, co se tu odehrává, by mělo každýho pankáče zvednout ze židle bez ohledu na to, jakej má na očkování názor a jestli sám je nebo není očkovaný – o to tu totiž vůbec nejde. Někteří soudruzi ale asi uznávají jenom ta práva, která se jim hodí do krámu. :'-) Tím hůř, když se staví na stranu lidí, co by odmítačům roušek a nepovinně povinného očkování přáli Hitlera (bohužel, i s tímto mám osobní zkušenost...). Že by další projev rudnutí a hnědnutí naší scény?

     Všimla jsem si, že tihle lidi mají společnou jednu věc: někdo jim na nemoc způsobenou oním virem umřel. To samozřejmě nikomu nepřeju a mrzí mě, že se to děje, byť je to do jisté míry přirozená věc, že lidi staří, nemocní a slabí na nemoci holt umírají a umírat vždy budou. Taky chápu, že je člověk ve svých názorech často výrazně ovlivněn vlastní zkušeností (u mě je to taky tak, viz výše), zrovna někdo, kdo hlásá něco o černobílém myšlení a otevřené mysli, by ale zase mohl chápat, že jeho subjektivní zkušenost není univerzální. Já jsem třeba ochotná připustit, že někomu může očkování pomoct a bude to pro něj menší zlo než to chytit. Od samýho začátku je mi jasné, že je tu spousta lidí, kteří ochranu před virem potřebují, a chápu, že zdaleka ne každýmu sedí alternativní řešení typu psychosomatika, který ve vztahu k nemocem posledních pár let uplatňuju já sama, a radši si nechá dát injekci. Tak proč oni nejsou ochotní připustit, že to má někdo jinak a že jsou současná opatření z právního hlediska přes čáru?

     Navíc, když vezmu v úvahu to, jak člověka formuje zkušenost: u nás v práci je kluk (už dospělý), kterej byl na prvním stupni základky dlouhodobě šikanován romskými spolužáky a to tak, že asi dostával celkem bídu hraničící s týráním (několikrát ho fakt hodně zbili). Borec má teď takový názory, že nacismus vlastně nebyl tak špatnej a netají se tím, že je rasista. Když si vezmu, co má za sebou, je to spíš chudák se spoustou psychických bloků, kterej se pořád cítí být někým ohrožen, než reálně nebezpečnej nácek; pejsek, co štěká, ale nekouše. Znamená to teda, že jsou jeho postoje v pohodě? ...Nevyfuckovala jsem ho (zatím) jen proto, že se nehodlám znova nechat vyhodit ve zkušebce kvůli tomu, že jsem nahlas řekla, co si myslím. A i když cítím, že si vzhledem k tomu, co si zažil, zaslouží trošku shovívavosti, nikdy bych podobný ideje neposvětila jako něco, co je vlastně v pořádku, protože "jemu ubližovali cigáni a já můžu bejt jenom ráda, že mě to nepotkalo".    

     Kdyby šel kolem třeba takovej Sváťa Šváb (Totální nasazení), Kuba Ryba (Rybičky 48) nebo Robert Papoušek (P.U.M) a měl k tomu co říct, ráda pokecám. :-)

____________________________________________________________________________

Update 19. 12. 2021:

    Naprosto náhodně jsem se včera objevila na demonstraci proti segregaci neočkovaných, která se konala v Brně u Janáčkova divadla. Byla jsem tam teda jen na skok přispět aspoň na chvíli svou účastí, hulákáním a pár potlesky – měla jsem totiž nějaký svý plány a tohle v nich původně nebylo, ale dělat spontánní rozhodnutí je v posledních měsících moje oblíbené hobby a když jsem v davu viděla vlajku Svobodných, řekla jsem si, že tam nemůžu chybět. :-)

     Když jsem prošla davem blíž k pódiu, ukázalo se, že za akcí stojí hnutí Chcípl PES, o kterým jsem se na blogu už párkrát zmiňovala. Během cca 20ti minut své přítomnosti jsem si stihla poslechnout 3 řečníky, z toho jednoho policajta (respekt – čest všem výjimkám, které vybočují z významu hesla A.C.A.B.). Mluvilo se o očkovacím apartheidu, covidové totalitě a rozpadu právního státu (45 bodů protipandemických opatření bylo nebo je protiprávních, přesto stát vytrvale používá své represivní složky k jejich vymáhání na vlastních občanech), o manipulativních lžích a polopravdách šířených podplacenými médii a zástupci odborné veřejnosti (že zdravý životní styl a zdravý duch nemá žádný vliv na imunitu, nemůže s čistým svědomím prohlásit žádný lékař na světě) a o zhoubném vlivu a nátlaku ze strany Evropské unie – a taky o tom, že si svou svobodu a svá práva jen tak vzít nenecháme! Dav skandoval hesla jako "Svobodu!", "Hanba vládě!" apod. a krom různých pěkných a výstižných transparentů byly k vidění portréty těch největších zmrdů s označením "zrádce národa", rozmístěné kolem pódia (toto "čestné místo" dostal např. Babiš, Vojtěch, Prymula, Flégr, Maďar, prezident Zeman aj.). :-) Mluvilo se ale i o jednotě a o tom, že máme držet spolu – i s těmi, kteří to třeba s ochranou před virem vidí jinak.

     Když si vzpomenu na účast na minulé demonstraci (viz http://ravepunkerz.estranky.cz/clanky/aktualne/recenze--davova-psychoza----emancipacia----sps----adios--kamaradi-pankaci-.html dole), mám z té včerejší upřímnou radost – davem se dalo hlavně v zadnější části placu celkem volně procházet, takže tak 2x tolik lidí by se tam klidně vešlo, ale i tak se účast dala počítat ve stovkách, někdo říká i k tisícům (že prej média zase záměrně zkreslujou a překrucujou, já na to odhad nemám, takže nevim...). Pak byl ještě pochod městem, ale to už jsem byla jinde... Víc info o demošce tady: http://www.novinky.cz/domaci/clanek/v-brne-demonstrovalo-osm-stovek-lidi-proti-povinnemu-ockovani-40381599 a tady pár mých fotek z mobilu: http://piratedeluxe.rajce.idnes.cz/Demonstrace_Brno_18._12._2021/.

     Na závěr ještě jedna věc: kdybych věděla, že jedním z řečníků má být Tomáš Vandas z DSSS, nejspíš bych se nezúčastnila a upřímně nechápu, jak můžou s takovým člověkem spolupracovat, když byla jeho strana už jednou rozpuštěna skrz propagaci fašismu, proti jehož určitým formám iniciativa Chcípl PES, Manifest a další aktivně vystupují – je to tak trochu kálení si do úst a ze strategického hlediska dost nešťastné, protože to dost lidí může odradit od podporování podobných akcí... 

 

     Další demonstrace 2022: http://1url.cz/8KvWf   

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Proč???!!

(iluminát, 13. 12. 2021 20:06)

Když už jste nezodpovědní, tak ze sebe aspoň nedělejte mučedníky - kdo srovnává očkování s holocaustem, musí být opravdu hodně mimo, sorry.. A rdši budu 2 roky bez akcí, než vystavit sebe a svoje blízké zbytečnému riziku. Proto jsem "fašista"? PCHE

Re: Proč???!!

(Lesikovinka23 (ADMIN), 14. 12. 2021 19:42)

Já jsem zodpovědná – za sebe. A tedy můj život, moje zdraví, moje rozhodnutí, moje věc. Co se nemocnic týče, klidně bych i podepsala nějakej papír, že v případě nákazy C19 se vzdávám nemocniční péče – já po nikom nic nechci, jenom to, aby mě nechali žít. ;-) Kapišto? Nezodpovědný je ten, kdo to pořád háže na druhý...

Já s holocaustem nesrovnávám očkování, ale chování vlády a státu. Ano, nikdo nás neočkované nevyvražďuje a snad ani nebude – a? Tou narážkou chceš říct co – že kdyby židy neposílali do lágrů, byla by jejich segregace v pohodě?

Dle mého názoru nejvíc vystavím druhé riziku tím, že s nima budu jednat jako s bezmocnýma, jako by byli degeši, co potřebujou mít pořád za zadkem někoho, kdo bude dělat věci za ně. S virem je to samozřejmě složitější a zmenšit riziko fyziologického přenosu třeba rouškou když vím, že mám kolem sebe náchylný lidi, je asi OK, ale očkování pořád chrání v prvé řadě tebe a akce s tím nemají co dělat – kdo má strach, ať tam nechodí.

Fašista je ten, kdo se zastává fašistických kokotin. To víš asi nejlíp sám, jestli jsi nebo ne. ;-)

Re: Re: Proč???!!

(iluminát 5Gates, 20. 12. 2021 21:23)

Takový fakt miluju, víš co? Když se bojíš vakcíny, ta, do těch hospod nelez - můžeš se rozhodnout a tvoje rozhodnutí má následky, ale to lidi jako jseš ty asi nikdy nepochopí.. Žid, černej nebo homo se rozhodnout nemůže. Díky očkování, který mělo riziko vedlejších účinků vždycky, některý nemoci prakticky vymizely, na covid umírají tisíce lidí ane každý má to štěstí, že je mladý a zdravý - ti by právě měli ostatní chránit, ale co bduu vykládat sobecké krávě. :-) Nebudu to dál komentovat, snad jenom přeju pevný zdraví; s jednou věcí ale souhlasím a to, že bych vás ten předběžný revers nechal podepsat všechny a ještě bych vás to zdravotní nechal platit vyšší, sami jste zrádci národa a všechny lockdowny jsou od začátku kvůli vám, no chytrému napověz...

Re: Re: Re: Proč???!!

(Lesikovinka23 (ADMIN), 22. 12. 2021 16:17)

Každej má svý priority – někdo se víc než covidu bojí vakcíny, někdo to má naopak. Rozdíl mezi náma dvěma je v tuto chvíli ten, že já ovakcinovaným neupírám žádný jejich práva a nezastávám se totalitářských tendencí státu. ;-) Musíš na sebe být opravdu hrdej, když seš najednou tak podrážděnej. :-P

K židovství se dá normálně konvertovat jako ke každýmu jinýmu náboženství a minimálně část homo lidí si to více či méně vědomě vybírá. O tom, jestli si člověk vybírá místo narození a rodiče a tedy i svůj původ, víme úplně stejný hovno jako o valné většině všeho, co existuje ve vesmíru – co když jo? Ale OK, to teď uvažuju dost teoreticky a hypoteticky. :-) Každopádně, i kdyby se pro to tyto skupiny nebo menšiny vedomě rozhodovaly, ani tak by mi nepřišlo v pohodě je diskriminovat...

Hmm, takže ten, kdo se stará v prvé řadě o sebe, je sobec? Sorry, ale to by měli dělat všichni, nevidím na tom nic, co by komukoliv nějak škodilo... Kdybych byla stará a/nebo nemocná, chránila bych se všemi prostředky od meditací, bylinek a vitamínů přes omezení pohybu po zalidněných místech až po použití respirátoru a dezinfekce, když už by k němu došlo – A ROZHODNĚ BYCH S TÍM NIKOHO NEOTRAVOVALA! O pomoc bych případně žádala ty nejbližší. V životě by mě nenapadlo po někom chtít, aby např. zavřel svůj kšeft nebo podstoupil lékařskej zákrok, o kterej nemá zájem, kvůli tomu, že já jsem náchylná a lítá tady nějaká nemoc, proti které se můžu chránit sama, a navíc ještě vícero způsoby – vždyť ty z těch lidí děláš s prominutím úplný kundy...

Lockdowny a podobný píčoviny jsou tu od začátku proto, že je českej národ poslušnej. ;-)

Re: Re: Proč???!!

(Kikin, 21. 1. 2022 19:26)

jo jak je kazdej silnej dokud to nechyti a pak se tomu fleku v nemocnici nebrani a je rad ze je rad :DDDD vakcina snizuje riziko prenosu, pravdepodobnost, ze skoncis v nemocnici a urychluje zotaveni. ockovany sice muze roznaset dal, ale v daleko mensi mire, muze sice taky skoncit na JIP, ale takovych je daleko min nez neocko a rychleji uvolni misto jinym. cili kdo se necha ockovat, neohrozuje tolik druhy lidi a celkove za tuto skupinu stat nemusi utracet takovy prachy za jejich leceni, coz jde z kapes nas vsech. nejedna se o zadnou diskriminaci, ale o ochranu normalnich lidi, co vic veri vedeckemu konsenzu nez bylinkam a buddhistickym picovinam a presne to je uloha statu. proste se smirte s tim, ze vase alternativni fantasmagorie jsou v mensine a te se stat prizpusobovat nebude - to je demokracie ty "fasisto". ale ok - kdyz furt tak placete, klidne bych ockovaci pas zrusil, ale prokazat bezinfekcnost testem povinne, povinne rousku nebo respirator a pripadnou lecbu bych vas nechal zaplatit do koruny. ze zdravotniho se pokryje jenom standardni pece o nemocne, ne mimoradna zatez pri pandemii. kdo je trochu inteligentni, tak to pochopi.

Re: Re: Re: Proč???!!

(Lesikovinka23 (ADMIN), 22. 1. 2022 11:55)

Tvoje úvaha by dávala smysl nebýt několika podstatných detailů. Zaprvé, v nemocnici končí naprostá menšina nakažených, a to proto, že k tomu mají dispozice (stáří, obezita, cukrovka, rakovina, jiná onemocnění). Já jsem v nejlepších letech, udržuju se v kondici a jsem zdravá jak řípa. ;-) Čili není jeden jedinej důvod, proč bych se měla bát těžkého průběhu, když i moje babička, která je na tom s dispozicemi daleko hůř než já, to prodělala jako běžnou slabou virózu... Zadruhé, jestli "vakcína přenosu nezabrání, ale snižuje jeho riziko" nebo "vakcína snižuje riziko přenosu, ale nezabrání mu", je v tuto chvíli opravdu jen otázka osobních priorit. Pokud by se jednalo o nemoc, proti které se lidi nemůžou sami chránit dostupnými prostředky a/nebo o nějakej šílenej moribundus, kterej by kosil celý města, byla by to úplně jiná situace – ale není. Zatřetí s tím souvisí i peníze vynaložené za léčbu: o stavu nemocnic se lhalo, mnohá covidová lůžka byla vytvářena uměle skrz dotace od pojišťoven, čísla byla záměrně zkreslována (leží tam se zlomenou nohou, ale je pozitivní na C-19 = je hospitalizovaný s C-19)... To pak můžem rovnou říct, že ze státních peněz se bude hradit léčba jenom těm, co vyznávají zdravý životní styl – víš co nás každoročně stojí léčba kuřáků, alkáčů, feťáků, obézních apod.? :-) No a začtvrté, demokracie znamená mj. pluralitu názorů, pokud tyto nějak neohrožují společnost. Vyznávání bylinek, buddhistických pičovin a alternativních fantasmagorií v tuto chvíli nikoho neohrožuje a je to opět záležitost osobních preferencí. Že někdo pije jogínský čaj a před spaním medituje druhé nijak neomezuje v tom, aby se očkovali nebo chodili v respirátorech. Vyvíjet na lidi nátlak a snažit se je skrz nepřímé donucovací prostředky přijmout oficiálně udávané způsoby uvažování a jednání , „protože něco jako nová chřipka“, je s pluralitou názorů a postojů v přímém rozporu, obzvlášť když jsou při tom soustavně porušována ústavní práva a upozorňují na to jak právníci, tak lékaři a další odborníci, kteří akorát z něčích strategických důvodů nedostávají zdaleka tolik prostoru k vyjádření.