Jdi na obsah Jdi na menu
 


Recenze PC her: Project Warlock, Road Redemption, Mother Russia Bleeds, Ion Fury, Doom 64, MXGP 3

25. 10. 2020

     Akce nejsou, jít se dá jenom ven a ke kámošům (a toho si važme - v některých zemích jako např. Austrálie nebo Izrael nemůžou lidi ani to a jsou zatýkáni klidně i ve svých vlastních domovech - bďeme a braňme naši svobodu, jinak to brzo zavedou i tady...) a pak už zbývají jenom filmy, seroše a PC hry. Dneska se podíváme na pár akčňáren, ve kterých můžeš realizovat svoje nejdivočejší a nejšílenější sny. :-P

 

PROJECT WARLOCK

     Project Warlock je nová hra, která používá stylizaci her starých. Má pěknou pixel-artovou grafiku a disponuje velkým výběrem zbraní a rozličným prostředím s rozličnými nepřáteli. Jedná se o střílečku, kdy procházíš jednotlivé epizody o několika levelech odehrávající se vždycky v nějakém jiném prostředí, čemuž odpovídá i složení nepřátel: prolézáš hradní kobky, podzemní tunely, ledová bludiště, egyptské město, moderní metropoli aj., kde postupně potkáváš rytíře, zombíky, yetti, mumie, roboty a další typy nepřátel, kteří ti znepříjemňují průchod levely, z nichž každý musíš dát na jeden zátah, tj. hra se uloží vždy až po úspěšném dohrání celého levelu. Nepřátele likviduješ pomocí různých zbraní počínaje nožem a sekerou, přes klasické, jako je pistole, brokovnice, samopal, těžký kulomet, granáty,... až po speciální zbraně typu magická hůl, kuše nebo plamenomet. Zbraně si můžeš vylepšovat za získané body, stejně jako skilly a věci jako maximální health, síla apod., z kterých můžeš poskládat různé perky. Na konci každé epizody na tebe čeká boss a obtížnost se samozřejmě stále ztěžuje. V kombinaci se stylovou 8bitovou hudbou se díky tomuto všemu Project Warlock stává extrémně zábavnou záležitostí. 

     Ve zkratce se jedná o originální střílečku skvěle kombinující vlastnosti her starých a nových, jejíž hraní si užívám a jednoznačně doporučuju vyzkoušet.

 

ROAD REDEMPTION

     Nevzpomínám si, kdy naposled jsem u nějaké hry chytala takový záchvaty smíchu, jaký mě přepadávaly, když jsme s mladým spolu hráli na ovladačích Road Redemption. Tato hra kombinuje střílečku/akční mlátičku a závodní hru, která je ideální pro víc hráčů. Stáváte se v ní členy motorkářského gangu a ve 3 epizodách musíte porazit 3 různé nepřátelské gangy a vyváznout bez úhony i policii. Během hry se střídají 3 různé módy, a to souboj s časem, zneškodnění cílů a klasický závod + závěrečný boss na konci každé epizody. Kouzlo celé hry přitom spočívá v tom, že při jízdě na motorce někoho mlátíš železnou trubkou, dáváš na něj C4ku nebo se ho snažíš sejmout nějakou střelnou zbraní; navíc můžeš použít různé nástrahy, jakou jsou nášlapné miny nebo olejová skvrna (znáte z Wacky Wheels :-)). Získané goldy pak můžeš použít třeba k vyhealování nebo doplnění munice - prostě na přípravu na další level. Ani když projdeš všechny levely ale hra nekončí: postupně se ti odemykají noví jezdci, z nichž má každej jiný vlastnosti, nový mašiny, který mají taky každá jiný vlastnosti, a nové perky, což tě motivuje k tomu hrát dál. 3 epizody ale časem omrzí: mohlo jich tam tudíž být aspoň jednou tolik...

 

MOTHER RUSSIA BLEEDS

     Opět hra, kterou je záhodno hrát ve více lidech. A opět poměrně nová hra oblečená do kabátu starých her. 2D pixel art bojovka fungující na principu "vyber si svého gopnika, uteč z vězení a běž dobývat svět" - pobíjet policajty, bezdomovce a všechny ostatní dementy, co se ti připletou do cesty, včetně jiných gangsterů, fetek a štětek. :-D Základním bojovým principem jsou údery, kopy a chvaty, můžeš však sebrat i baseballku, páčidlo, nůž, pistoli, nebo třeba někoho mrdnout židlí či urvaným hajzlem... K tomu do sebe buchnou pumpuješ různý drogy, kterýma můžeš buď vyhealovat sebe nebo druhýho, nebo získat krátkodobý boost, přičemž je třeba zásoby drogy pravidelně doplňovat. Průchod hrou nemá cenu nějak víc popisovat - musí ti stačit, že je to úplně zamoc hra. :-D 

      Co mi vadí, je nepřehlednost hry, když je na scéně víc postav (ať už spoluhráčů nebo nepřátel), to, že abych nepřítele trefila, musím stát opravdu přímo před ním a když stojím třeba jenom kousek "nad", tak útočím do prázdna, a pak taky obtížnost, která mi pro sólo hraní přijde moc těžká, ale třeba jsem jenom noob. :-)

 

ION FURY

     Ion Fury je hra, která pro mě byla absolutním must-have hned, jak mi kámoš ukázal trailer. 3D Realms v roce 2019 vydali novější obdobu legendárního Duka Nukema 3D s ženskou hlavní hrdinkou, která přebírá Dukovu drsnost a nevybíravou mluvu (hlášky jako "I like the way you die," hovoří za vše :-P). Jako Shelly "Bombshell" Harrison projdeš celkem 7 epizod po několika levelech situovaných kde jinde, než převážně ve městě (nedá se ale říct, že by bylo prostředí jednotvárné, což je super), a prostřílíš si cestu přes různé roboty, mutanty, ozbrojence v plynových maskách a kápích a další entity, z nichž některé připomínají enemáky z jiných her, jako je např. Doom nebo Blood. Utkáš se taky se třemi bossy. Zbraňový arsenál zahrnuje elektrický obušek, revolver, samopal, brokovnici s granátometem, kuši, rotačák, miny nebo ruční bomby.

     Hra skvěle zachovává všechno, co mám na starých střílečkách typu Duke Nukem nebo Doom tak ráda: atraktivní prostředí, volnost pohybu po jednotlivých mapách, svobodnou atmosféru, brutalitu a celkově skvělou hratelnost. Dohrála jsem poměrně rychle a určitě se ke hře budu vracet.  

 

DOOM 64

     Je to ostuda, ale donedávna jsem vůbec nevěděla, že něco jako Doom 64 existuje. Bavíme se tu o v pořadí třetím díle Dooma (byť Doom 3 vyšel až v roce 2004), který byl vydán v roce 1997 pro konzoli Nintendo 64. Nedávno byla vydána znovu na PC a toho se muselo využít. :-)

     Co bych k této střílečce řekla je to, že se jedná o obstojné pokračování předchozího Hell On Earth. Grafické zpracování odpovídá té době, akorát u zvuků mi přijde, že jsou někdy spíš horší než lepší. Ve hře se objevují důvěrně známí nepřátelé i zbraně + něco málo navíc, konkrétně 2 nové příšery a nová laserová puška. Co se týče prostředí, začínáš na UAC základně a končíš v pekle. Celkově je to prostě klasický Doom, který navazuje tam, kde předchozí díl skončil a i když nepřináší nic moc novýho, stojí za to si to zahrát. I k této hře se určitě ještě vrátím. 

 

MX GP 3

    Zakončíme to komentářem k dalšímu dílu motocrossové závodní hry, o které jsem už psala tady: http://ravepunkerz.estranky.cz/clanky/aktualne/herni-recenze--agony--blood--duke-nukem-3d--20th-anniversary-world-tour--doom--bfg-edition--mx-gp-2.html. Třetí díl MX GP přináší kromě vylepšené grafiky i jiný herní princip, kdy si na začátku musíš vybrat z existujících jezdců a jejich motorek a za goldy získané umísťováním se v závodech si postupně kupuješ vlastní vybavení, a tvoříš si tak custom závodníka, kupuješ a tuníš vlastní motorky. Během tuningu vybíráš z existujících značek jako je třeba Dunlop nebo Fox a líbí se mi, že každý detail je pak ve hře opravdu reálně vidět. Hra taky nabízí víc možností při nastavování obtížnosti, kde si zvlášť nastavuješ skill level soupeřů, chování motorky, manuální/automatické řazení, přenášení váhy apod. Jinak se hra v podstatě nijak neliší od předchozího dílu, což je škoda: uvítala bych aspoň jiný tratě, jinak upřímně nemá moc cenu si kupovat trojku, pokud vlastníš dvojku...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář