Jdi na obsah Jdi na menu
 


Report: PikNik - DJs 4 Charity Warm Up (2.8. 2019)

4. 8. 2019

     Tak po dlouhý době zase konečně na akci :-). Loni jsem psala o skvělým rave open-airu DJs 4 Charity (viz https://ravepunkerz.estranky.cz/clanky/aktualne/report--djs-4-charity-2018--17.---18.8.-.html) a teď v pátek se v Perpetu konal warm-up pro letošní ročník pod hlavičkou rezidentní akce PikNik.

     Na místo jsem dorazila něco po 23. hod., kdy už měl Mirkin rozehraný svůj set. Začínalo se kvalitním tech-housem, do nějž Mirkin mixoval i deep tracky se zpěvem, ale brzo se přešlo na techno. Po Mirkinovi nastoupil do akce Liner, kterej hrál z vinylů a pojal to v docela oldschool stylu: úvod jeho setu byl spíš do electra a pak to rozjel v rytmu atmosférického Detroit techna na styl Jeffa Millse. Nebylo to špatný :-). Nejvíc to ovšem rozsekal Paul Hubiss, kterýho si pamatuju právě z minulýho DJs 4 Charity a opět byl (alespoň pro mě) ze všech nejlepší. To je přesně můj rytmus - techno v jeho podání je prostě nejlepší taneční hudba, jaká může být, luxus. V jeho setu jsem mj. poznala jeden, dva tracky z posledního alba Iniga Kennedyho (https://ravepunkerz.estranky.cz/clanky/aktualne/recenze--blawan----wet-will-always-dry----inigo-kennedy----strata-.html). Party zakončoval Alexx: toho už jsem taky párkrát slyšela hrát a vždycky to byly hrozný bomby. Po trochu slabším úvodu to tam jako třešničku na dortu začal dobře diktovat i tentokrát (takový ty klasický ending set pecky), ale slyšela jsem z jeho setu jenom cca půlhodinku, páč mě v sobotu čekala jiná celodenní akce a potřebovala jsem se na ni trochu vyspat. Akcičku jsem si ovšem užila skvěle, vytancovala jsem nějaký to kilo a hudebně jsem taky zcela uspokojena :-D :-).

     V Petu jsem nebyla dlouho a málem bych zapomněla, jak je to tam potichu, vpředu u beden ale úplně akorát a ani nejsou potřeba špunty do uší (který jsem opět úspěšně nechala doma :-D). Videoprojekce nic - jen světla, ale DJs a tančící účastníci vytvořili dobrou atmosféru i bez toho. Lidí přišlo ze začátku tak střední množství (akorát na to, aby na parketu vznikl dav a zároveň byla spousta místa), na Paula Hubisse už pak byl docela nával, což mě příjemně překvapilo - po minulé zkušenosti ve Wattu jsem při pohledu na počet účastníků potvrzených na události měla trochu strach, abych tam zase nebyla sama, ale bylo to fajn, brněnští technoheads nezklamali :-).

     Do konce léta hodlám stihnout ještě nějakej fesťák, přehled kdy kde co je můžeš stáhnout tady: http://drive.google.com/file/d/1rPOmSdbGlRKHDH__3ptqKSDFCJ6aPR9_/view a jelikož už tu co nevidět bude podzim, mám pro tebe i první verzi rave kalendáře na podzim 2019 ;-) http://drive.google.com/open?id=1PRWLAJI9GTaA0bj3EqcfL_t3hccicBVb

     Jinak, DJs 4 Charity navzdory mizerné loňské účasti bude i letos, ale tentokrát bez zahraničních headlinerů (pochopitelně)... A nedá mi to, ale znova se musím vyjádřit k tématu "techno vs. většinová společnost": v Plzeňském kraji u obce Čížkov se právě teď koná velká free party Matchbox B-Day, která měla být původně už od pátku, ale protože zase někdo dělal na poslední chvíli potíže, musela se přesunout na jiný místo konání a začala nakonec až včera... Jasně, lepší to přesunout jinam a mít akci o den kratší než kdyby to fízli rozehnali a nebylo to vůbec, ale znova mě to přivedlo na myšlenku, že tady ten dvojí metr jakej se v případě konání akcí uplatňuje, není vůbec fér. Městský slavnosti: 2 dny a noci kravál že nám v pokoji vibruje přímotop, ožralci hulákající pod oknama, ráno člověk vyleze z baráku a musí pomalu překračovat grcku, nemluvě o tom bordelu po celý ulici, ožralí lidi spí v parku na lavičkách nebo na zemi na dětským hřišti, ale hraje se pop a rock, tak je všechno OK. Hody: zaprcaní hodaři choděj po barácích a otravujou, že chcou prachy na svou akci i lidi, kteří na hody nechodí, s ožralýma lidma co dělaj bordel podobná situace, jako v případě slavností, ale hraje se dechovka a disco a je to tradice, tak je všechno OK... Ale techno je prostě vždycky problém, a to i když se ti lidi chovají ke svýmu okolí většinou i s větším respektem a ještě si po sobě všechno sami uklidí... Hrozně nespravedlivej systém prostě... A když si čtu ty komentáře těch omezenců na iDnesu, jak nadávají na "tuc tuc kravál" a "feťáky" a sami přitom chodí po hodách a slavnostech a chlastaj tam jak dogy, nevím jestli se smát nebo brečet: jakože my jejich sračky musíme tolerovat, ale oni ty naše nebudou? Ať jdou do prdele... Institucím jde beztak jenom o to, na čem se můžou napakovat, a ovce se chytají keců o hluku, drogách apod.... Nasrat na ně - forever 23!            

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář