Jdi na obsah Jdi na menu
 


Report: Power Of Melody (22.3. 2019)

23. 3. 2019

     Asi po roce jsem zavítala do brněnského klubu Watt, tentokrát na houseovou akci Power Of Melody, která se koná od roku 2017 a už má za sebou několik dílů, např. v Předkláštěří, Žďáru nad Sázavou nebo v Brně na Favále. Tentokrát však poprvé představila headlinera ze zahraničí, kterým byl mladý srbský DJ Pessto. A jak to na akci vypadalo?

     Začínat se mělo ve 22:00; ke klubu jsem přišla pár minut po desáté a už tam stála partička lidí, kteří čekali až je pustí dovnitř. Po otevření jsem tam vklouzla jako první, ovšem celou první hodinu jsem tam byla jediná: kam zmizela ta partička nevím, děcka vypadaly dost mladě a asi šly jinam když zjistily, že securiťák kontroluje občanky, nicméně po celý večer byla účast tak mizerná, že jsem to snad ještě nezažila... Pro představu, na FB potvrdilo účast 80 lidí a asi 300 mělo zájem - z toho nakonec přišlo tak 20 když moc, s tím, že pařilo maximálně 10... Kluci na téhle akci museli nehorázně prodělat: vstup stál stovku, byly otevřený 2 bary (pak už teda jen jeden), byla otevřená šatna, byl tam securiťák a podle toho co psali na FB, Pessto dojel letadlem - ze vstupnýho neměli šanci zaplatit ani toho headlinera :-D... No, nezávidím jim to teda... V každým případě jsem ráda že ta akce byla, protože i když byla účast katastrofální a atmosféra tudíž dost kulhala (ne pokulhávala, ale kulhala), muzika byla výborná <3. 

     Podle line-upu, kterej se na asi 10 minut objevil na FB události a pak zase zmizel (asi si nebyli jistí jak to přesně bude), měli nejdřív hrát HO:LE a Jay Bauer v b2b setu; nakonec to bylo tak, že hráli každej zvlášť. Nejdřív HO:LE, kterej ve svým setu míchal klasickej house a future house se špetkou tech-housu, pak Jay Bauer, kterej začal progressive a bigroom housem a potom to stočil opět do tech-housu. Na HO:LA jsem pařila sama, na Jaye Bauera už nás tam bylo cca 5 a na Pessta do těch 10ti (což je i tak žalostně málo, ale aspoň to nebyl až takovej trapas, jako kdyby na headlinera pařili třeba jenom 2 lidi...). Jinak, Pessto nejdřív pokračoval v tech-houseových rytmech (btw. zahrál luxusní remix "Rattle" od Bingo Players a jedné staré věci od Scooter, ale teď si z hlavy nevzpomenu na název) a pak plynule přešel k bigroomu a bass housu. Jeho projev byl o dost živější a komunikativnější než třeba v případě HO:LA, což bylo fajn. Po jeho vystoupení se všichni zase vytratili, takže na Kinixe jsem zase pařila sama - přitom to byl tak skvěle tepající a danceable tech-house...

     Vzhledem k počtu účastníků akce skončila o hodinu dřív (cca 10 minut před třetí místo ve 4) - George Mattys který měl party uzavírat ani nehrál, a pokud mě paměť neklame, tak ani KiTT... Hudebně byla akce super - zazněly skoro všechny subžánry housu (a v tomto kabátě i tracky jako např. psy trance "Blah Blah Blah" od Armina van Buurena nebo happy hardcore "Dancing Together" od Critical Mass), takže to bylo hodně různorodý a zároveň to celou dobu dobře šlapalo; zvuk byl slabší ale stačilo to a prostředí Wattu se mi líbí, ale ta účast... Přemýšlím, jak se to mohlo stát, když je house poslední roky tak oblíbenej; snad jedině, že by všichni šli do Vibe Clubu na Yotta nebo do 7. Nebe na DJe Roxtara - to jsou jediný 2 akce podobného ražení v Brně, který byly v ten den a o kterých vím... Pessto taky není až tak známej DJ (to kdyby tam byl šašek Salvatore Ganacci, tak je plnej klub)... Každopádně díky všem co přišli a co taky místo postávání, posedávání a popíjení zapařili a dělali se mnou ten crowd :-D. A vy co jste nepřišli, laskavě příště doražte! Šla jsem pak na nádr na nudle a cestou jsem míjela nějakou sklepní diskotéku, kde hrál nějakej ploužák od Michala Davida a bylo tam narváno - jestli tohle není dostatečná motivace k tomu aspoň sem tam podpořit rave scénu v Brně, tak už fakt nevím co :-D.

 

     Mrkni sem na kalendář parties: http://drive.google.com/file/d/1_Z_qIZjKmopQrBuTjDmxTvAwbWpyJhTD/view   

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář