Jdi na obsah Jdi na menu
 


Report: The Desperate Mind - křest alba All Walls Will Fall (19. 9. 2020)

20. 9. 2020

     Měla jsem velký dilema, jestli jít v sobotu na pankáče, nebo do 7. Nebe na Firebeatz na electro house; jelikož původně měli být na křestu staro-nové desky The Desperate Mind taky metloši, skrz kámoše metloše jsem se rozhodla právě pro tuto akci, no a i když pak metloši odpadli a nahradili je SKA/punk-rockoví Skaunk (a tudíž odpadli i moji metalheads), vzhledem k novým vládním nařízením vyšperkovaným do 100% absurdity akce v 7. Nebi tak jak tak odpadla, takže to bylo jasný. :-)

     Koncert, který se měl původně odehrát v klubu Eleven, byl přesunut ven na Letní kino na Špilberku, takže jsem přece jenom letos stihla i nějaký ten open-air a vzhledem k fajn počasí to bylo moc příjemný. :-) Začátek akce byl posunut o hodinu dřív, což nám ale skrz odjezd posledního busu vyhovovalo. Po chvilkovém bloudění na Špilase jsme chvíli po sedmé dorazili na místo konání, a slyšeli tak poslední třetinu vystoupení domácí kapely Skaunk, kteří na akci hráli místo metalistů Hellstrike. Dobrá volba - už jsem je jednou naživo slyšela a je celkem o co stát (http://ravepunkerz.estranky.cz/clanky/aktualne/report--zahajeni-sezony-na-melodce--31.8.-2019-.html) - "Nemáme si co říct" opět TOP. Jako druhá support kapela hráli Bombs From Heaven - další brněnská banda, hrající melodický americký punk-rock s anglickými texty a rock'n'rollovými vlivy, která už dělala předskokana mnoha známým punkovým skupinám. Tuto kapelu jsem si osobně užila nejvíc - nejvíc jim to šlapalo a nejvíc se pogovalo, určitě je ráda zase někdy uvidím na pódiu. B-)

     Hřeb večera představovali The Desperate Mind z Blanska, kteří na akci křtili svou poslední desku, z níž zahráli většinu písniček. Kluci se hlásí k odkazu kapel, jako jsou NOFX, Rancid, Anti Flag, Green Day, Strike Anywhere apod. a podle toho taky zní jejich tvorba, která osciluje mezi neo-punkem a melodic hardcore (jeden z jejich songů mi nápadně připomínal "The Cause" z legendárního alba "Punk In Drublic" od zmíněných NOFX); texty mají stejně jako Bombs From Heaven v angličtině a někdy jsou příznačně jejich názvu trochu nihilistické... Melodické riffy (klobouk dolů před jejich kytaristou btw. - umí to ten kluk) a zpěv u nich střídají hardcorové vokály, rychlé pogovací songy střídají i pomalejší. Co mi ne úplně sedělo, byly někdy možná až moc dlouhé (natahované) a zbytečně překombinované songy. Jinak fajn, i sranda byla, trochu poga taky bylo a dávali 2 přídavky.

     Účast byla necelých 100 lidí, z toho nás pogovalo 3 - 6, což je trochu slabší, ale i tak jsem do toho šla - jak říká můj mladej - "na muflona" xD a užila si to (a kupodivu jsem neztratila žádnou placku :-D); další pařící jeli aspoň headbanging a celkově publikum povzbuzovalo kapely potleskem, pokřiky a zvednutými prackami, takže atmosféra nebyla až tak úplně mrtvolná. ;-) Zvuk byl akorát, u kontroly lístků absolutní pohodáři (měla jsem jen QR kódy na telefonu a pustili nás, i když neměli čtečku - dík!). K tomu všemu můj suprovej chlap, kamarádi a známí, ganja a dobrý pití (jsem mimochodem zase o krok blíž straight edge - alkohol už nepiju vůbec, takže šáňo jako welcome drink jsem zdvořile odmítla a jela celou dobu jenom na Birellech, Red Bullech a hulení :-D :-)). Co víc si přát? <3 Snad jen vysvobození z totalitářské a manipulátorské doby covidí - přijď příští neděli na demonstraci v Praze nebo v Ostravě a pokud ještě chodíš do školy, přidej se v pondělí ke studentské stávce.

     Kalendář punkových akcí na podzim 2020 najdeš tady: http://drive.google.com/file/d/1X6aVvRF8aMewkZ6gzKcIal9fjmFasGHb/view?usp=sharing.         

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář