Jdi na obsah Jdi na menu
 


Report: Zahájení sezony na Melodce (31.8. 2019)

1. 9. 2019

     Včera byla ve velkým stylu zahájena nová klubová sezona v legendárním brněnském rockáči Melodka. Zahrály celkem 4 (snad až na jednu) místní kapely a žánrově to bylo poměrně rozmanitý :-).

     Ve chvíli našeho příchodu po 20. h. už hrála první kapela, tedy Skaunk. Kluci hrajou od roku 2014 a hrajou SKA-punk, i když z toho co jsem slyšela je to víc ten punk než SKA a vůbec to nevadí :-). Hlavně jejich rychlejší písničky hned od začátku nutily k pohybu; kromě fajn tempa bicích vidím jako největší plus české texty, točící se kolem témat jako je odpor k válkám, rasové a jiné nenávisti, oslava města, skaut kde se členové kapely poznali aj. Hráli i nějaké songy v angličtině, ale já osobně bych se rozhodně držela spíš té češtiny. Mnohé se daly hned zpívat a obzvlášť singl "Nemáme si co říct" je hodně chytlavej a dobře zapamatovatelnej. Kromě vlastního repertoáru zahráli i cover songu "Maruška" od legendární kapely Malomocnost prázdnoty. Skaunk bych si dokázala dost dobře představit klidně i na nějakým větším punk festu, byli super a mají velký potenciál :-).

     Větší pozornost by si zasloužila i banda pocházející z Hradce Králové, jejíž členové hráli např. i v kapele Lust 4 Luck (původně Fuck 4 Luck): rockabilly/psychobilly trojice Three Wild Guns. Její hudba s nádechem oldschool rock'n'rollu je hodně taneční a nenudící a živý vystoupení stojí za to hlavně kvůli projevu hlavního vokalisty a zároveň (kontra)basáka, kterej je opravdu showman a jeho schopnost ovládat basu každou rukou jinak, a ještě to zvládat koordinovat se zpěvem, je pro mě fascinující. Grády tomu dodávají i doprovodné vokály kytaristy.

     Potom hrála kapela, jejíž členové svůj styl označují jako "glam-punk" (tj. něco mezi punk-rockem a glam rockem) a předskakovala i známým punkovým kapelám. Její vystoupení jsem si užila nejvíc a i na ní bylo nejvíc lidí. Dámy a pánové: brněnští Liquid Jesus! Syrový punk rychlého i pomalejšího tempa s vlivy jiných žánrů, v kterých se nevyznám, ale znělo to super :-). Moc se mi líbí hlas frontmana. Snad jediný mínus jsou texty v angličtině, který se výborně hodí ke stylu předcházejících Three Wild Guns, a tady bych radši český, ale na zážitek z koncertu to nemělo žádnej vliv. Alkáči ocení štědrost kapely při házení lahviček s chlastem do publika :-D. Jo a vyjma svých songů hráli třeba i "Bonzo Goes To Bitburg" od Ramones <3.

     Jako poslední hráli Lord Skull, což je nějakej metal - to není úplně můj styl, ale špatný to nebylo, poslouchalo se to dobře u pivka :-)

     Každá kapela cca 15 minut zvučila a 45 minut hrála. Ozvučení bylo kvalitní a atmosféra uvolněná a přátelská. Lidí bylo ze začátku pár, ale později jich přišlo tak akorát (a místo ještě bylo). Navíc se pogovalo na každou kapelu, i když na Skaunk to byli jen 2 lidi - na Liquid Jesus už se místy tvořil celkem dobrej kotel B-). Jediný organizační nedostatek bylo to, že nebyla otevřená šatna - nemít s sebou někoho, kdo by mi pohlídal tašku, ani bych si pořádně nezapogovala - čórkaři jsou dneska bohužel fakt všude a nemám moc důvěru v to hodit tašku na náhodný místo na zem a doufat, že si jí nikdo nebude všímat...

     Kolem a kolem to byla moc fajn akce, kde se sešli pankáči, rockeři i metloši, aby odstartovali klubovou sezónu 2019/20 a podpořili talentované české kapely - určitě doporučuju prubnout jejich bandzone stránky a podpořit je třeba odběrem na facebooku nebo (spíš hlavně) účastí na dalších koncertech ;-).

 

     Doufám, že jste si všichni užili léto, a přidávám odkaz na kalendář punkových akcí v Česku a na Slovensku pro období podzimu 2019! Klikej, stahuj: http://drive.google.com/file/d/1Bt1NRrW7Nj8CLTFgDktff-luxVgdn1-M/view?fbclid=IwAR3fdRIIr7M45V0vfeq4IeCpm5FyA_4Bu7X9fR8Rb4yR2nF5FvGW-jZ_UIY     

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář