Jdi na obsah Jdi na menu
 


Report z koncertu Rybiček 48 a revivalu Pink Floyd na pohořelických Městských slavnostech (8.6. 2018)

10. 6. 2018

     O Městských slavnostech Pohořelice, které se konaly teď o víkendu 8. - 10.6. jsem dopředu neinformovala, protože se jedná o akci hudebně zaměřenou více méně na pop a rock a z celýho programu mě zaujaly právě jen pop-punkový Rybičky 48. Protože byl ale vstup zadarmo, bylo by bývalo škoda se nezúčastnit.

     Rybičky hrály od půl desáté na hlavním pódiu. Jelikož nás zdrželi kámoši, první song "Emily" jsme slyšeli jen vzdáleně a když jsme se dostali ke stagi, bylo už tam lidí jak najebanejch, že se dopředu absolutně nedalo dostat, takže jsme zůstali vzadu... Ale i tak to bylo fajn :-). Ozvučení bylo dobrý, sem tam byly i nějaký doprovodný efekty v podobě ohňostrojů, projev kluků byl energickej a hlavně z Kuby šla strašně pozitivní energie :-). Jo a Breny (Michal Brener, kterej v roce 2014 vystřídal Honzu Štrupa na postu kytary a doprovodnýho zpěvu) tam ty sólíčka jel jak drak, úplně jsem čuměla B-). Hráli hodně songů ze zatím posledního alba ("Vstaň, leť, hned teď!", "Magdaléna", "Tohle je rock'n'roll, vy buzny!", "Bohém zapomenutý dítě", "My ještě nejsme starý", "Vážené dámy"), dále nějaký nový, zatím nevydaný songy (jen jako singly), který by měly být součástí novýho dvojalba "Best Fuck Off", který vyjde na podzim ("Slibuju, že nebudu pít", "Správní chlapi", "Čas líbá nás", "Američan z Poličan"), mezi nimi i nějaký slabší (ne moc povedenou parodii "Chtěl jsem tim říct", nudnej ploužák "Ženy", docela dobrý, ale v rádiích neskutečně ohraný "Léto") a ze starších akorát "Ooou" a už zmiňovanou "Emily"; zmínit musím taky skvělou práci s publikem při songu "Zamilovaný-Nešťastná", kterej teď jak jsem trochu starší už moc nemusím, ale naživo super.

     Celkovej dojem z koncertu je dobrej, akorát bych místo těch slabších songů uvítala radši víc starších. Neříkám, že vyloženě z těch prvních demo-alb (ty jsou sice úplně nejlepší, ale chápu že nechcou hrát starý neaktuální songy na úkor těch nových), ale třeba takovou "Plovárnu", "Filmovou hvězdu" nebo "Spratka" by hrát mohli :-). A taky bych si je radši poslechla na nějaké akci, kde bude větší kotel skalních fanoušků a menší nával ostatních lidí... Tak snad někdy, protože jinak to byla pecka! B-)

     I když psychedelic-rockovou kapelu Pink Floyd neposlouchám (moje znalost její tvorby končí legendární "Another Brick In The Wall", kterou zná každá dylina :-D) a raději bych spíš Punk Floid :-P, hlavně skrz kámoše jsme vydrželi i na pokračování programu v podobě vystoupení brněnského revivalu této kapely Distant Bells. Hodinu zapojovali nástroje, další hodinu ladili a po prvních dvou písničkách, který se zdály stejně nekonečný jako to ladění a neskutečně mě uspávaly, jsem chtěla jít dom, ale v závěru jsem byla ráda, že jsem vydržela na zbytek koncertu, protože to stálo za to. Hráli pak i nějaký rytmičtější vály včetně už zmíněné "Brick", ale hlavně bylo obdivuhodný, jak kombinovali všechny ty nástroje a hlasy aby dosáhli autenticky komplexního výsledku a všechno komplet naživo (prej snad měli i nachlup stejný vybavení jako originál Pink Floyd) - nejvíc mě dostával týpek, kterej hrál na klávesy, na saxofon, na xylofon nebo co to bylo, a ještě zpíval - lata... Takže klobouk dolů, fajn zážitek.

     Doufám, že se v blízký době dostanu i na nějakej pořádnej punk - už ani nepamatuju, kdy jsem na nějakým byla naposled... Kdyžtak mrkni sem https://ravepunkerz.estranky.cz/clanky/aktualne/punkovy-koncerty-a-festaky-jaro-leto-2018.html jaký kde budou punkový fesťáky a třeba se na nějakým uvidíme :-).         

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář