Jdi na obsah Jdi na menu
 


Volby 2017

2. 10. 2017

     Kdo už nějakou dobu sleduje moje myšlenkové pochody ví, že k volbám ze zásady nechodím a pokaždý vyzývám k jejich bojkotu. Důvod je prostý: ideově mám nejblíž k anarchismu, prakticky jsem apolitička; vím moc dobře, že mezi politiky je to samej sociopatickej prolhanej zmrd, kterýmu jde především o jeho vlastní prospěch a moc. Skutečná demokracie tu není a pravděpodobně nikdy nebude: ať už zvítězí kterákoli strana, pravice nebo levice, vždycky bude vytvářet takovej systém, kterej bude zvýhodňovat úzký okruh mocných a bohatých a podrobovat jim většinu obyčejných lidí. Takže k zásadní změně nedojde NIKDY. Alespoň ne skrz volby... Změní se jen jednotlivý detaily. Ty ovšem někdy můžou být docela zásadní... A právě kvůli jedné takové jednotlivosti jsem se rozhodla, že letos zcela VÝJIMEČNĚ volit půjdu.

     O jakou záležitost se jedná? Samozřejmě o uprchlickou krizi... Sice se Česka zatím nijak závažně nedotýká, ale není vyloučeno že by mohla. Postup EU při řešení této krize je nejen riskantní, ale přímo masochisticky sebedestrukční. I když je každýmu inteligentnímu člověku jasné, že jsou mezi imigranty i skuteční uprchlíci - lidi postižení válkou mající na azyl nárok - a bezproblémoví lidi, kteří chcou pracovat, naučit se jazyk atd., není možný nechat nekontrolovaně pobíhat po Evropě masy lidí, kteří neprošli žádnou bezpečnostní prověrkou a spousta z nich si žádnou vstřícnost nezaslouží nebo přímo představuje nebezpečí (tj. lidi neochotní pracovat nebo se vzdělávat, zloději a násilníci, ortodoxní muslimové a samozřejmě taky teroristi). Za vše hovoří už jen fakt, že za poslední 2 roky bylo v Evropě víc teroristických útoků než za předchozích 10 let a v oblastech, kde se vyskytuje hodně muslimských imigrantů, dochází ve větší míře k loupežným přepadením, znásilněním apod. Kvóty které se EU snaží jednotlivým zemím vnucovat opravdu nejsou řešení.

     Takže? Koho volit? Kdo by mohl uplatnit nejefektivnější a nejrozumnější řešení? Rovnou jsem vyloučila nácky, komouše, i strany typu ČSSD, ODS apod. - tam je to samej čurák... Vyloučila jsem i Pitomiovu SPD, která je až moc extremistická a xenofobní. Vybrala jsem 3 strany, který pro mě byly vždycky ty sympatičtější, prošla jejich program a nakonec zvolila svýho favorita: takto jsem se zajímala o Stranu zelených, Pirátskou stranu a Stranu svobodných občanů.

     V čem jsou mi sympatičtí Zelení (nepočítám věci typu zlepšení pracovních podmínek atd. - to slibujou všichni): jsou pro zrušení EET a podporujou ekologické zemědělství a ochranu přírody. V čem mi sympatičtí rozhodně nejsou je právě to, kvůli čemu k těm volbám jdu: jejich postoj k migrační krizi je ryze "sluníčkářský" a hodlají postupovat stejně jako Německo... Takže Stranu zelených bohužel opravdu NE.

     Co se týče Svobodných... Oceňuju jejich snahu o omezení byrokracie, zrušení EET, vůli řešit pozitivní diskriminaci na poli sociálních dávek a bytů, záměr omezit BIOpaliva ("BIO"paliva) a hlavně odmítání kvót na imigranty. Nějaký bližší popis toho, jak by chtěli migrační krizi řešit, jsem ovšem nenašla a co se týče té ekologie, zrušením povinného používání BIOpaliv a dalšími změnami v této oblasti sledujou spíš finanční výhody než že by jim skutečně šlo o krajinu a kvalitu potravin...

     A Piráti? Jejich heslo "Více svobody, méně buzerace" hovoří za vše: prosazujou přímou demokracii, kdy je moc politiků alespoň omezena a lidi tak mají větší vliv na rozhodování, jsou proti cenzuře a celkově omezování lidských práv, jsou proti přehnaným represím ze strany policie, chcou legalizovat trávu pro lékařské i rekreační účely, prosazují "pirátskou politiku" týkající se sdílení na internetu,... Podobně jako Zelení jsou pro podporu drobných zemědělců, rodinných farem a ekologického zemědělství, chcou zrušit EET, ale hlavně... Hlavně jsou snad jediná strana, která má skutečně rozumný návrh na řešení migrační krize, který není extrémní ani na jednu stranu, tj. není ani xenofobní či islamofobní, ale ani tak úplně "vítačský". Odmítají kvóty a navrhují vyřizovat žádosti o azyl MIMO hranice EU za důsledného dodržení bezpečnostních podmínek s tím, že si každá země sama určí kolik lidí je ochotná přijmout a taktéž si určí preference na migranty (např. kvalifikace v určitých oborech, dosažené vzdělání, znalost jazyka atd.), na jejichž základě je potom bude přijímat. Výsledkem bude maximální omezení pohybu nežádoucích osob typu teroristi, zločinci, nefachčenka apod. po evropské (a tedy i české) půdě a zároveň vstřícný přístup vůči slušným přistěhovalcům bez ohledu na jejich národnost nebo vyznání a pomoc těm, kteří ji skutečně potřebujou - značka ideál, no ne? Více informací zde: http://wiki.pirati.cz/stanoviska/piratske_stanovisko_k_vlne_uprchliku_-_jednotne_azylove_rizeni_v_evrope_plan_na_integraci_uprchliku_v_cesku

     Je tu snad jen jedna věc, která může člověka zarazit či znepokojit: Piráti jsou proevropská strana a jsou tedy  pro setrvání v EU a přijetí eura... Nejdřív mi to bylo docela proti srsti, ale pak jsem si o tom zjistila bližší informace a trochu pozměnila názor. Podle dosavadních zkušeností EU jako unie jaksi nefunguje: zatím za ty léta působí jako instituce kolem bohaých států, která svým centralismem vykořisťuje chudší země a výrazně omezuje jejich samostatnost. Kdybysme vystoupili z EU, co by se stalo? Zbavili bychom se její diktatury a měli bysme se krásně... No podle toho co jsem se dočetla je tato představa dost naivní - já ekonomii a ekonomice moc nerozumím, ale pochopila jsem z toho, že bysme naopak byli dost v prdeli - viz http://forum24.cz/jan-jetmar-co-by-se-stalo-kdybychom-vystoupili-z-eu/.

     Naše současná situace ovšem taky není zrovna růžová... Piráti na to ale mají řešení :-). Že jsou proevropská strana ještě neznamená, že chcou lízt do análu Merkelové a podobným... Naopak jsou vůči poměrům panujícím v EU poměrně kritičtí a chcou prosadit reformy, které ČR umožní vyrovnat se ostatním zemím EU nebo tam minimálně mít nějaké slovo a přiblížit se jim, a ne se jen nechat vláčet (konkrétněji zde: http://www.piratskelisty.cz/clanek-1710-chceme-eu-bliz-obcanum-a-ferovejsi-pristup-k-rozvojovym-zemim). Ano, chtěj i přijmout euro, což by pro nás teď momentálně znamenalo katastrofu, ale pokud by se jim opravdu podařilo EU reformovat, zlepšit situaci ČR a připravit tu pro přijetí eura půdu... proč ne? (http://www.pirati.cz/program/temata/euro/) Je pravda, že měna je jedna z posledních opravdu českých věcí co nám tu zůstala (protože globalizace), ale... jsou důležitější věci k řešení než to, jestli někdy v budoucnu zaplatím v korunách nebo eurech...

     Otázka je, jestli představa reformované EU a téměř bezproblémového přijetí eura, není utopická... No když to nezkusíme, tak to nezjistíme ;-). V tuto chvíli mi to přijde rozumnější, než se bezhlavě vrhat do Czexitu. Pokud se to neosvědčí a EU s náma bude dál zametat, pak budu v případném referendu hlasovat pro vystoupení. Zatím bych ale tomu co navrhujou Piráti šanci dala. Kalergiho plán je sice dost strašidelná věc a nemůžu úplně vyvrátit její reálnost, ale spíš jsem se rozhodla považovat jej za hoax a jednu z konspiračních teorií fanoušků Iluminátů :-).

     Takže já mám jasno: k volbám letos výjimečně jdu a VOLÍM PIRÁTY!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

hnus!

(Kvíčala, 1. 11. 2017 22:19)

tento blog je dokonalou ukázkou toho, jaká svoloč ty pirátské vyhulence volí... neomarxističtí feťáci s dredy a kohouty, sympatizující s anarchistickou a teroristickou! Antifou, kteří chodí na technoparty a ničí cizí majetek místo aby dělali něco pořádného.... chce se mi blít! doufám že vás někdo pošle na detox aby se vám v těch hlavách už konečně rozsvítolo, tohle není normální! hádám že jste mladá nevyzrálá husa co studuje nějaký zbytečný filozofický obor a kupuje si drogy za peníze svých rodičů... snad od někoho brzo dostanete pořádně přes prsty a vyrostete z toho , jinak je mi upřímně líto vašich rodičů i všechn normálních slušných lidí, kteří musí trpět vaši existenci... hrozný!

Re: hnus!

(Lesikovinka23 (ADMIN), 3. 11. 2017 0:15)

"vážená", nevím co furt všichni mají s tím neomarxismem, ale mně podobnou sračku laskavě nepředkládej - ano, nemám ráda kapitalismus, ale stejně tak nemám ráda i komunistickou totalitu a s marxismem má moje politické přesvědčení společného jen málo (a už vůbec nechápu, co s ním má společnýho Pirátská strana, která představuje liberalismus a politický střed). dále nevím jaks přišla na to, že jsem feťačka a že nosím dready nebo číro - vůbec mě neznáš a víš o mně velký hovno. a i kdyby, je ti prd po tom co dělám se svým tělem a svýma vlasama.

Antifa rozhodně není anarchistická i když se tak snaží tvářit a od jistý doby má u mě velkej vroubek, ale pořád ji podpořím 1000x radši než nácky, to jo :-) o žádným terorismu z její strany nevím... jinak, jo, chodím na technoparties, protože mě to kurva baví a protože je to prostředí, ve kterým se můžu dokonale odreagovat a má svou specifickou energii a atmosféru, ale asi nemá cenu to vykládat člověku, kterej to stejně nikdy nepochopí... a že ničím cizí majetek? kde máš důkaz? ty huso :-)...

co je nebo není normální mě nezajímá, zajímá mě to, co je skutečně důležitý; nerozlišuju mezi normálním a nenormálním, ale mezi dobrým a špatným. detox by potřebovali spíš "slušní Češi" co maj hlavu plnou pseudo-vlasteneckých sraček ;-). ano, jsem mladá a ano, studuju filozofický obor, protože chci a protože můžu. problém? ...znevažovat jakejkoli obor nebo jakoukoli práci je neskutečně ignorantský - vždy se najde aspoň malá část společnosti, pro kterou bude ten který obor prospěšný. že TY děláš práci která tě sere není můj problém honey ;-) a opět nerozumím tomu, jak souvisí studijní obor člověka s jeho politickýmn přesvědčením... btw. představ si, že existuje něco jako brigády, na kterých si studenti můžou vydělat vlastní peníze! :-O

no, doufám že ty dostaneš od někoho přes prsty tak moc, že už sem další zvratky nenapíšeš :-D