Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vyšel nový remix legendárního singlu "Move Your Ass!" od Scooter

3. 2. 2019

     Tento víkend spatřil světlo světa nový remix, který pro německou legendu Scooter vytvořil Bas Oskam aka Noisecontrollers. To je pro mě rozhodně velká událost - Scooter byli první elektronická hudba co jsem poslouchala a první hardstyle co jsem kdy slyšela byl právě od Noisecontrollers, ještě když hráli jako dvojice :-). Rave/eurodance singl "Move Your Ass!" od Scooter vyšel v roce 1995 jako v pořadí třetí, co skupina vydala, a už tehdy se dočkal mnoha remixů, např. od Alien Factory nebo Ultrasonic. Tuším od r. 2010 pak Scooter začali hrát naživo jeho hardstyle verzi no a teď tu je nový Noisecontrollers Remix, který zaujal její místo v koncertních playlistech a má dokonce svoje video ve formě 2018 tour aftermovie B-). Video je dobře natočený a remix je perfektní: pro live účely zachovává hesla vyřvávaná H.P.m a obsahuje 3x beat drop: první "na rozjezd", druhý s euphoric melodií a závěrečný hardcorový, jemuž předchází krátké intermezzo. Hotová pastva pro uši (s videem i pro oči), jediná nevýhoda je, že je to tak krátký :-P...

     Od vydání singlu "In Rave We Trust" a best-ofka "25 Years Wild & Wicked" je "Move Your Ass! (Noisecontrollers Remix)" první release z dílny Scooter. Skupina mezitím koncertovala v rámci svého zatím největšího tour, který ještě pořád není u konce: v listopadu vystupovali v Praze, na jaře nás pak čekají koncerty v Ostravě a Bratislavě a v létě ještě v Českých Budějovicích B-). V Praze to prý mimochodem bylo docela divoký: koncert byl prý delší a na efekty vymakanější než u nás bývá zvykem a proslýchá se, že H.P. byl v takové ráži, že pak zdemoloval šatnu (ne že by mi snad chuligánství tohohle typu nějak imponovalo, ale když pořadatelé chtěli za lístky takovej ranec, tak pro ně snad nebyl problém škodu zaplatit :-P). DJ Basslicker jako předskokan prý taky opět nezklamal a po setu Scooter party pokračovala v pražském after klubu Atelier; jen kotel byl tentokrát údajně slabší, ale to teď jen reprodukuju dojmy jiných - já na akci nebyla, takže to za sebe nemůžu posoudit... Ale Scooter live jsou podle všeho stále zážitek, který stojí za to: mají teď navíc novou posilu... Ve skupině opět došlo k personálním změnám: Phila Speisera, který na stagi dlouhodobě projevoval jen malé nadšení z hraní, nahradil DJ Etnik. Vlastním jménem Etnik Zarari, je mladá krev německé elektronicy a hamburské klubové scény: od roku 2012 má na svém kontě několik releasů ve formě electro houseových singlů a EP, např. u labelu Owsla.

     Já osobně jsem hodně zvědavá, co Etnik předvede ve Scooter produkci: na koncertech hraje s velkým nasazením a jeho tracky se mi snad až na "Unclassified" líbí. S ohledem na styl Scooter a směřování současné rave scény odhaduju, že by se jejich nadcházející produkce mohla nést ve stylu progressive/psy trance a bass house, což je sféra, ve které by Etnik myslím měl jako producent co nabídnout, ale to je jen moje osobní spekulace ;-).

     Tu najdeš aktualizovaný kalendář tanečních parties v ČR/SR pro jaro 2019 včetně avizovaných koncertů Scooter: http://drive.google.com/open?id=1_Z_qIZjKmopQrBuTjDmxTvAwbWpyJhTD, tady kalendář na zimu, pro přehled co se ještě bude dít v únoru: http://drive.google.com/open?id=1RY9pRdb0CmrXxv-eanxnqTx3jGSPGZiY

____________________________________________________________________________

     Tak přibyly ještě další 2 koncerty v ČR v listopadu 2019 :-O. A to Brno a Liberec. Je vidět, že Scooter pojali oslavu svých pětadvacetin opravdu velkolepě - nepamatuju, že by někdy měli u nás tolik koncertů během jednoho roku. A dost uvažuju o tom Brně: nejen že je to v mým městě, ale ceny vstupenek jsou přijatelné i v případě stání pod pódiem (do 1000,-) - asi vážně záleží z velké části na pořadatelích :-)

____________________________________________________________________________

     Přibyl další listopadový koncert, tentokrát na slovenské půdě - v Košicích :-). Taky už je znám předskokan pro oba slovenské koncerty - Mark Voss. Našla jsem si ho na youtube a při poslechu prvních dvou songů (konkrétně "Deamons" a "U and I") se mi chtělo zvracet - totální popík :-ú :-/. Dál tam má remix "House Of Cards" od KSHMR a "Heat" od Miss Tara ft. Ashni. Ten KSHMR remix je už rozhodně zajímavější a poslouchatelnější, i když na můj vkus pořád moc pomalej... Po poslechu originálu se mi ovšem začal docela líbit - KSHMR udělal slušnou sračku, disappointed :-/. Mno a ten remix toho druhýho válu vůbec není špatnej - pěknej bigroom/progressive - to už by i šlo :-). Na FB má navíc napsaný, že hraje i future house a hands-up, tak snad bude mít soudnost a zahraje před Scooter něco pořádnýho :-P.

Konečně byl zveřejněn i support pro nejbližší ostravský koncert a postarají se o něj DJs z rádia Helax, konkrétně Aleš Brůna a Jirka "J.J." Javorský... Jsou to rádioví a diskotékoví DJs a moderátoři - konkrétně třeba Brůna má na svým mixcloudu hromadu pop/disco/r'n'b setů - nicméně Helax nabízí krom klasickýho popovýho repertoáru ve večerních programech i pořádnou elektronickou hudbu, od Brůny jsem našla i jeden oldschool house set, kterej vůbec nezní špatně, J.J. prý hraje "house, latino, elektro a všechny další druhy dobré taneční hudby" (latino je dobrá taneční hudba? Asi jak pro koho...) a u obou jdou na YT dohledat krátké záznamy z nějakých akcí kde hráli - některý děs a hrůza, ale většina vůbec nezněla špatně :-). Snad až na ty kecy co do toho kafrali... Tak se uvidí, osobně odhaduju, že to bude něco jako když v Brně hrál DJ Slepi (viz http://www.ja-a-moje-rit.estranky.cz/clanky/aktualne/reportaz---koncert-scooter-14.11.-2015-brno.html)        

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář