Jdi na obsah Jdi na menu
 


Recenze singlu: Scooter & Xillions - "Rave Teacher (Somebody Like Me)"

8. 4. 2019

     V prvé řadě je třeba se vyjádřit o změně ve složení skupiny, o které jsem sice psala už tady: https://ravepunkerz.estranky.cz/clanky/aktualne/vysel-novy-remix-legendarniho-singlu--move-your-ass---od-scooter.html, ale věci se nakonec mají jinak: DJ Etnik byl pouze prozatímní náhradou za Phila na koncertech a novým členem je Sebastian Schilde, kterého můžeš znát pod pseudonymem Bastian van Shield, pod nímž vydal spoustu skvělých progressive/electro houseových tracků, a jako Nacho hraje spíš rychlejší věci ve stylu hands-up, trance, progressive a hard dance (pro ilustraci s kým máme tu čest si doporučuju pustit tento videoset: http://www.youtube.com/watch?v=NdNPiRUZuu4 a ani produkci nemá špatnou :-)). Jo, je to ten fešák na fotkách :-D

a-760344-1351935938-6685.jpeg.jpga-760344-1182676084.jpeg.jpgpjcutjni_400x400.jpg

    

     V pátek vyšel novej singl "Rave Teacher (Somebody Like Me)", jako collab s Xillions - Scooter totiž použili high pitched vokál a některé další samply z jejich 2 roky starého singlu "Somebody Like Me". A nutno říct, že se jim to fakt povedlo - Scooter hands-up verze dalece předčila progressive houseový originál. Song má už zmíněný HPV, který je velice líbivý (a ne vlezlý a protivný jak to někdy bývá), 145 BPM kopák, euforickou lead melodii s lehkým nádechem progressive, trancy zvuky ve slokách, pasáž s piánovým backgroundem a samozřejmě H.P.ho typické vokály. Líbí se mi to víc než "In Rave We Trust" i "Bora! Bora! Bora!" z předcházejícího alba B-).

     Extended Mix je taky dost povedený: je 5 minut dlouhý (což je víc než je v posledních letech obvyklé), ty beaty jsou super a sem tam se objeví i nějakej ten efekt navíc, takže to nepůsobí tak odfláknutě jako u spousty jiných Extended verzí singlů co v poslední době vydali.

     Cover není moc nápaditý (podobný motiv reprobeden jako např. u CD "The Stadium Techno Experience" nebo u singlu "The Only One") a je vidět, že ho udělali narychlo, ale ve výsledku vypadá dobře. To stejný se dá vlastně říct i o klipu: Scooter hrajou v nějaké potemnělé hale, do toho blikají neony a tančí bezejmenná postava s dready, rouškou a cyberpunkovými brýlemi (asi náhodnej raver :-D) a v pozadí stojí velkej soundsystém a, ehm, "upravený" policejní auto :-P. Neurazí, ale ani moc nezaujme - pustíš si ho tak jednou, dvakrát a pak už se k němu nevrátíš... 

     Scooter u novýho singlu předvedli svůj typický sound, kterým myslím potěšili všechny posse, ale existuje ještě jedna verze tohohle songu, která předčí i tu Scooter verzi: kdo chce slyšet true hardcore, ať si poslechne Xillions - "Somebody Like Me (Mark With a K Remix)" B-). Jinak, formát opět pouze 2-track mp3 download... Celkové hodnocení 7/10.

62-01front.jpg

     Mimochodem, Mark Voss zveřejnil na YouTube video ze svýho warm-up setu v Bratislavě a musím říct, že jsem ho podcenila :-). Takže jestli je pravda, že bude dělat Scooterům předskokana i v Košicích, tak se rozhodně účastníci koncertu maj na co těšit!

 

Rave kalendář: http://drive.google.com/file/d/1_Z_qIZjKmopQrBuTjDmxTvAwbWpyJhTD/view

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář